Українська державна будівельна корпорація «УКРБУД»
390-30-86
Оберіть житловий комплекс
Експерти розповіли, як запобігти виникненню недобудов
8 Червня 2016

Керівник департаменту продажів корпорації «Укрбуд» Оксана Голобородько взяла участь у круглому столі Асоціації інвесторів житла з питань замороженого та незаконного будівництва у Києві. На заході інвестори, забудовники, представники влади й громадськості закцентували увагу на існуючих прикладах успішного завершення будівництва житлових комплексів, які протягом тривалого періоду були «замороженими». 

 
Оксана Голобородько розповіла, що в активі компанії є досвід добудови чотирьох таких ЖК: «Артеміда», «Герцен-Парк», «Парк-холл «Горький» і «Лісовий». Представник будівельної компанії зазначила, що її колеги беруться за такі об’єкти як з фінансових, так і з соціальних причин – зняти напругу в суспільстві та забезпечити права інвесторів на нерухомість. 
 
- Це дуже непросто - братися за будинки, які стояли заморожені роками! Є випадки, коли я власноруч розшукувала інвесторів, які вклали кошти в будинок та не отримали житло. Переломити їхню недовіру дуже складно, вирішити безліч юридичних питань - також. Але ж ми розуміємо, що інвестор не винний у тому, що натрапив на ненадійного забудовника. Так, будувати з нуля значно вигідніше, ніж завершувати чиїсь недобудови. Але «Укрбуд» розуміє яка це допомога Києву, зменшення соціальної напруги, - каже Оксана Петрівна. - Зараз корпорація «Укрбуд» є однією з активніших на ринку щодо добудови покинутих об’єктів. 
 
У той самий час на сьогоднішній день у столиці нараховується близько 200 об’єктів незаконного будівництва, підкреслив директор рейтингового агентства «Євро-Рейтинг» Григорій Перерва. Хоча за офіційними даними КМДА ця цифра становить 26 новобудов. 
 
Експерти розповіли, як запобігти виникненню недобудов.jpg 
 
За словами Перерви, їх загальна площа сягає 1,5 мільйони квадратних метрів, що в грошовому еквіваленті становить півтора мільярди доларів. За його оцінками, в проблемних будинках можуть придбати квартири від 12 до 15 тисяч громадян. Враховуючи, що ці цифри мають тенденцію до зростання в майбутньому, постає коло питань, з якими владі та громадськості доведеться зіткнутися вже найближчим часом. 
 
Заступник директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Юрій Кулаковський зазначив, що недобудови виникають через низку причин: недосконалість законодавства, відсутність зонінгу та детальних планів територій, а також те, що часом забудовник не може швидко й водночас законно отримати земельну ділянку. 
 
Але однією з найважливіших причин замороження будівництв у Києві, на думку учасників круглого столу, є поява людей, які видають себе за активістів та блокують роботу забудовника лише з єдиною метою – нажитися на ньому та отримати за безцінь квадратні метри чи гроші.
До списку новин
Підпишіться на новини Будьте в курсі останніх новин і акцій ЖК
Ваше ім`я
E-mail
Замовити консультацію у менеджера
Ваше ім`я
Телефон:
Схожі ЖК
Передзвоніть мені